Twoja przeglądarka Internet Explorer 6 nie obsługuje niektórych elementów serwisu. Wskazana jest jej aktualizacja.
 

 

 

 

 

kolumna boczna 1

 kolumna boczna 2

 

kolumna boczna 3

 

 

 

XII. Sdružená výstava Zákupy 08.08.2020 XII Klubowa Wystawa Wyżłów 08.08.2020. Zakupy, Czeska Republika

Wystawa klubowa Klubu chovatelů hrubosrstých a maďarských ohařů  w Czechach jak co roku odbyła się z rekordowymi stawkami wyżłów węgierskich, tym razem zgłosiło się ich 141 krótkowłosych i 7 szorstkowłosych.

Każda wystawa klubowa odbywa się tylko raz w roku. Jest to święto dla rasy i hodowców. Na takiej wystawie zawsze można spotkać największe stawki zgłoszonóch psów, zjeżdżają się najprężniejsi hodowcy z różnych stron, również z innych krajów.

Pomimo bardzo mocnej i licznej konkurencji udało się nam odznaczyć naszą obecność również na tej wystawie.

Największy sukces odniósl 6-cio miesięczny GASPAR, który zdobył tytuł Najlepsze Szczenię w Rasie pokonując czeskich konkurentów, a potem w konkurencjach finałowych spośród 6-ściu szczeniąt różnych ras wyżłów zdobył tytuł BEST IN SHOW 1 lokata -  czyli Najlepsze szczenię całej wystawy 1 miejsce, sędzia: Wojciech burski (PL). finały: Linda Voláriková (SK)

Jedną z najbardziej licznych klas była klasa użytkowa, gdzie mogą być zgłaszane wyżły mające w swoim dorobku zaliczone konkursy pracy dla wyżłów. Na pewno jest to klasa elitarna, ponieważ psy/suki tam wystawiane mogą pochwalić się oprócz urody również swoją użytkowością. UKANYA z Tałchejów w klasie użytkowej spośród 13stu innych suk zdobyła 2 lokatę i rezerwowy wniosek na Championa Czech, res.CAC, pod sędzią Linda Voláriková (SK)

Drugą klasą, też licznie reprezentowaną jest klasa Championów, gdzie rywalizują ze sobą juz mocno ututułowane psy. W klasie Championów SAJAN z Tałchejów spośród 9-ciu Championów zdobył 2 lokatę i również rezerwowy wniosek na Championa Czech res. CAC, pod sędzią Diane Stewart-Ritchie (IRL)

Nasz Zwycięzca Europy - CSARDA z Tałchejów również była wystawiana w klasie championów gdzie uzyskała 1szą lokatę Tytuł ZWYCIĘŻCA KLUBU 2020 oraz wniosek na Championa Czech - CAC

Wystawa odbywała się w pięknym miejscu - parku pałacowym, lecz pomimo pięknych starych drzew parkowych, które dawały nam cień, warunki były trudne ze względu na rekordowy upał. Oprócz tego nie obyło się bez przygód, EPER miała problem z ogonem, bolał ją, musiała sobie uszkodzić podczas zabawy z psami (na szczeście po południu samo jej przeszło), a ETNA dzień wcześniej podczas treningu do konkursu pracy dla wyżłów, rozcięła sobie łapę w dwóch miejscach i miała założone szwy.

wyżły węgierskie krótkowłose

klasa szczeniąt
GASPAR z Tałchejów vp. 1/4 BEST IN SHOW PUPPY I lokata
klasa championów
SAJAN z Tałchejów exc. 2/9 res.CAC
klasa użytkowa
UKANYA z Tałchejów exc. 2/13 res.CAC
klasa pośrednia
DOBRYNIA z Tałchejów vg./13

Wyżły Węgierskie szorstkowłose
klasa championów
CSARDA z Tałchejów exc.1/1CAC Zwycięzca Klubu
klasa młodzieży
ETNA z Tałchejów exc.2/2
klasa pośrednia
EPER z Tałchejów vg 1/1 
klasa szczeniąt
FIRKA z Tałchejów vp 1/1

 


 

Kontakt

mgr inż. zootechnik Agnieszka i Dariusz Spisak

tel. 0 507 367 161
tel. 0 503 67 22 70

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright zTalchejow.pl
Agencja interaktywna Lublin sitte.pl